Rövid tanulmányút a Padovai Egyetemen

2018 októberében a Professzúra munkatársa, Iván Veronika (doktorjelölt) rövid tanulmányúton vett részt a Padovai Egyetem Földtudományi Intézetében. A tanulmányút célja a doktori kutatás eredményeinek megvitatása volt a karsztos víztartók sérülékenységi térképezési módszereinek témájában. A fogadó intézmény munkatársai kicsi, ám a Professzúrához hasonlóan ambiciózus kutatócsoportot alkotnak, a nemzetközi hidrogeológiai rendezvények aktív résztvevői, fő kutatási területeik a geotermikus rendszerek és a geostatisztikai módszerek hidrogeológiai alkalmazásai. A fogadó és a küldő intézmény dotoranduszai közötti megbeszélések kölcsönösen segítettek a kutatási projektek kérdéseihez új nézőpontokat és továbblépési ötleteket adni.

A doktori kutatást a Tóth József és Erzsébet Hidrogeológia Professzúra Alapítvány támogatta. A rövid tanulmányutat a Tempus Közalapítvány Campus Mundi ösztöndíja tette lehetővé.

Szerző: Iván Veronika