Részvétel az Európai Geotermikus PhD napokon (EGPD) és Winter School-on

Markó Ábel PhD hallgató az Európai Geotermikus PhD napokon (2021. február 15-16.) villám előadás, illetve virtuális poszter szekció során mutatta be termálvíz visszasajtolás kapcsán felmerülő problémák megértését és megelőzését vizsgáló kutatási témájához kapcsolódó eredményeitApproach to understand and avoid injection related problems in geothermal systems” címmel.

A PhD napokat követő “Geothermal Winter School” (2021. február 16-19.) a MEET-H2020 projekt keretében került megrendezésre, a projekt tárgykörét felölelő témákat érintve, elsősorban mesterségesen továbbfejlesztett (EGS) rendszerekre fókuszálva: mélygeotermikus hő és áramtermelés egyes földtani környezetekben, valamint a teljesítmény növelésének lehetőségei meglévő rendszerek és kutak esetén.

Az esemény lehetővé tette az aktuálisan geotermikus területen dolgozó PhD hallgatók kutatásának megismerését, velük való kapcsolatépítést, valamint átfogó és friss ismereteket nyújtott az EGS-ekhez (Enhanced Geothermal System) kapcsolódó kutatás és megvalósítás témájában.