49. IAH Konferencia

2022 szeptember 19 és 22 között online került megrendezésre a Hidrogeológusok Nemzetközi Szövetségének (International Association of Hydrogeologists) 49. éves konferenciája, melynek központi témája idén a  felszín alatti vizek fenntarthatósága volt.

Az elhangzott előadások és bemutatott poszterek 16 fő téma köré csoportosultak, melyek a hidrogeológia legfontosabb, legaktuálisabb kérdéseit érintették. A Professzúrát 4 külön szekcióban 7 munkatársunk képviselte egy-egy előadással.

Szkolnikovics-Simon Szilvia adjunktus meghívott előadóként a víztől függő ökoszisztémák és a vízhiány összefüggéseiről tartott prezentációt. Ugyancsak a szekcióban tartott előadást Tóth Ádám Zoltán adjunktus.

A regionális felszínalatti vízáramlási rendszerek és határokon átnyúló víztartók témája köré szervezett szekcióban, melyet Tóth Ádám Zoltán adjunktus vezetett, Mádlné Dr. Szőnyi Judit professzúravezető egyetemi docens, Zentainé Czauner Brigitta adjunktus és Baják Petra doktorandusz tartott előadást.

A célzott felszínalatti vízpótlással kapcsolatos szekcióban Szabó Zsóka doktorandusz, a globális vélzotás és vízciklus témakört felölető szekcióban Trásy-Havril Timea tudományos munkatárs képviselte a professzúrát egy-egy előadással.

A konferencián való részvétel az Éghajlatváltozás Nemzeti Multidiszciplináris Laboratórium RRF-2.3.1-21-2021 számú projekt keretében valósult meg.