Mádlné Szőnyi Judit előadása a “Klímaváltozás, szorongás és szkepticizmus. Tények és tévhitek” című konferencián. Pannon Egyetem, Veszprém

A Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar Társadalomtudományi Kutatócsoportja az NKFIH-471-3/2021 azonosítószámú Éghajlatváltozás Multidiszciplináris Nemzeti Laboratórium pályázat” keretében 2022. november 11-12 között konferenciát szervezett „Klímaváltozás, szorongás és szkepticizmus. Tények és tévhitek” címmel. Az éghajlatváltozás társadalmi, gazdasági, környezeti, illetve a klímaválság mentális hatásainak vizsgálatai a nagy érdeklődéssel kísért, kiemelt kutatási témák közé tartoznak. A szélsőséges időjárási események, a hőség vagy a légszennyezés ugyanakkor az élővilág veszélyeztetésén túl a lakosság mentális egészségét, lelki jóllétét is befolyásolják. Azt is egyre többször halljuk, hogy a klímaváltozás számlájára írt környezeti változások eredményeképp néhány éven belül a mostani életszínvonal drasztikus megváltozásával is számolni kell. A kialakult helyzet és az erről szóló információk tényként való elfogadása az emberiség számára frusztrációt okozhat és a klímaszorongás kialakulásához vezethet. Multidiszciplináris konferencia célja, hogy széles áttekintést adjon az éghajlatváltozás társadalmi, környezeti és gazdasági hatásairól, illetve a klímakatasztrófa lehetséges pszichés vonatkozásairól. Az eseményen Mádlné Szőnyi Judit “Felszín alatti vizek és klímaváltozás, szorongás vagy adaptáció?” című előadását mutatta be.