Tunéziai konferencián a Professzúra munkatársai

A Tunisian Association of Water Sciences & ISSTEG, University of Gabès (Tunézia) szervezésében és a Selçuk University (Konya, Törökország) valamint a Regional Groundwater Flow Commission (RGFC) társszervezésében került megrendezésre a 6th International Water Forum Hammametben, Tunéziában, 2018. március 19–21. időszakban. A konferencia egyik tematikus szekciójának célja a regionális felszínalatti vizek áramlásának modern szemléletű tárgyalása volt, különös tekintettel a koncepció népszerűsítésére a MENA régióban (Middle East & North Africa – Közel-Kelet és Észak-Afrika). A szekcióban Mádlné Szőnyi Judit Professzúravezető és Tóth Ádám adott elő. Habár előadásaik vizsgálati területe hazai, a téma mondanivalója globális, főként Tunéziát tekintve, ahol különösen fontos a felszínalatti vizek vizsgálata, hiszen a felszíni sóstavak miatt az ivóvíz egyetlen forrása a felszínalatti víz.

Továbbá a Regional Groundwater Flow Commission képviselőiként a modern felszínalatti vízáramlási elméletet is népszerűsítették, a tunéziai hidrogeológusokkal való együttműködés alapjait lefektették, a kollégák bekerültek a szervezet aktív támogatói és tagjai közé. Mindemellett, a szakmai és emberi kapcsolatokat is ápolták, bővítették.