Ismeretterjesztő előadás a budapesti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskolában

2024. április 22-26. között került megrendezésre a Fenntarthatósági témahét, melynek keretében a levegő és élővilága, szabadidő, körforgásos gazdaság, hulladék és tudatos fogyasztás témákban lehetett programokon részt venni az érdeklődőknek. A témahét általános és középiskolás diákoknak szól az egész Kárpát-medence területén.

A Professzúra részéről Oláh Soma és Tóthi Tamara tartottak előadást a Föld Napján, április 22-én a budapesti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskolában, ahol a felszínalatti vizek fontosságáról beszéltek ötödik osztályos diákoknak.

A foglalkozás keretein belül két osztálynak tartottak egy-egy negyvenöt perces tanórát. Az óra első felében egy rövid diasort vetítettek le a felszínalatti vizek legfontosabb jellemzőiről és felhasználási lehetőségeiről. A foglalkozás második felében egy-egy kísérlet bemutatására került sor: a vízáramlás sebességét miként befolyásolja a pórustér nagysága, valamint a szennyezők terjedése hogyan alakul egy adott területen.

Tamara előadása tartása közben

Soma előadása tartása közben