Ismeretterjesztő előadás japán és magyar hallgatóknak

A BME és a Magyar Rektori Konferencia szervezésében a legrangosabb japán felsőoktatási intézmény hallgatói bővítették a vízhez kapcsolódó tudásukat augusztus 9. és 22. között rendezett, Go Global Hungary: Focus on Water elnevezésű nyári egyetemen. Az előadásokon kívül a diákok (összesen 20 japán és 16 magyar diák) a víz 21. századi alapvető fontosságú szerepének meghatározását célzó bemutatókat készítettek, megtekintették a szentendrei árvízvédelmi falat, a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telepet, a Gellért Gyógyfürdőt és a Szemlő-hegyi-barlangot. A kultúra és kikapcsolódás jegyében különböző fővárosi tematikus sétákon vettek részt, és a Balatonra is eljutottak.

A nyári egyetemen Tóth Ádám is tartott előadást Groundwaters in Hungary címmel, melyben bemutatta a felszínalatti vízáramlás alapjait és a kapcsolódó jelenségeket budapesti és magyarországi példákon keresztül. A nyári egyetem egyik koordinátora, Yusuke Sakurai, kiemelte a kéthetes programból Ádám érdekes, informatív és interaktív előadását.