Részvétel és siker a XVI. Kárpát-medencei Környezettudományi Konferencián

A XVI. Kárpát-medencei Környezettudományi Konferencia idén a COVID-19 miatt kialakult vírushelyzet következtében rendhagyó módon, online került megrendezésre 2021. március 30. – április 1. között. A konferencia az Eötvös Loránd Tudományegyetem szervezésében, Prof. Dr. Szabó Mária emlékének ajánlva valósult meg.

A konferencia célja, hogy fórumot biztosítson a Kárpát-medencében folyó környezeti kutatások legfrissebb eredményeinek, valamint elméleti és gyakorlati problémák megvitatására. Emellett hangsúlyozza a környezettudatosság, a környezeti nevelés és a kutatási eredmények hasznosításának fontosságát.

A Professzúrát idén az a megtiszteltetés érte, hogy Mádlné Szőnyi Juditot felkérték plenáris előadónak. A konferencia kezdő napján a “Termálforrások és barlangok eredete – avagy mit tanulhatunk a Budai-termálkarszt áramlási rendszereiből?címmel tartott előadásában a Professzúra kutatói által a budapesti barlangokban és termálforrásoknál végzett kutatások eddigi eredményeibe kaphattunk betekintést.

Az előadók körében a Professzúrát Baják Petra, Csondor Katalin és Szabó Zsóka PhD hallgatók képviselték.

Baják Petra “Geokémiai modellezés alkalmazása felszínalatti vizek radionuklid tartalmának vizsgálatakor”; Csondor Katalin “A Villányi-termálkarszt áramlási rendszereinek és aktuális barlangképződési folyamatainak vizsgálata”; Szabó Zsóka pedig “Experimental rooftop rainwater harvesting by shallow well infiltration in Kerekegyháza, Hungary” címmel tartott előadást.

A szakmai zsűri minden szekcióban díjjal jutalmazta a legjobb előadót, illetve több különdíj is kiosztásra került a legkiemelkedőbb előadóknak. Csondor Katalin előadásával elnyerte a Tóth József és Erzsébet Professzúra különdíját. Ezúton is gratulálunk Kata sikeréhez!

A konferencia teljes programja itt tekinthető meg.

A konferencia ugyan nem a hagyományos formájában valósult meg, de mégis lehetőséget biztosított a hallgatóknak legújabb kutatási eredményeik bemutatására és azok megvitatására. Az online platform ellenére az egyes előadásokat élénk szakmai vita követte. A konferencia online formában is elérte célját, lehetőséget biztosított a szakmai együttműködésekre, a közös pályázatokban való részvétel megtárgyalására, és nem utolsó sorban a hazai és határon túli magyar hallgatóknak az angol nyelven történő előadás gyakorlására is.